O włos od tragedii. Samochód vs. rowerzysta [WIDEO]

Rowerzysta dzięki należytej ostrożności oraz refleksowi uniknął tragedii….Rower to dzisiaj bardzo popularny środek transportu, w szczególności przy ładnej pogodzie. W czasie pandemii jest pojazdem, z którego korzysta coraz więcej osób, gdyż jest bardziej bezpieczny niż podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej.

Aby bezpiecznie poruszać się jednośladami należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów. Niestety niektórzy kierowcy innych pojazdów często zapominają o tym, że cykliści również poruszają się po drogach przez co bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których to najbardziej cierpią właśnie rowerzyści.

Do takiej niebezpiecznej sytuacji doszło na ulicy Tamka w Warszawie. Patrolujący ulice stolicy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, nieoznakowanym radiowozem zauważyli, jak kierujący pojazdem marki Skoda skręcając w prawo w ulicę Kruczkowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się pasem ruchu dla rowerów i przez skrzyżowanie jechał na wprost. Dzięki czujności i refleksowi rowerzysty nie doszło do zdarzenia, natomiast w stosunku do kierującego policjanci wyciągnęli surowe konsekwencje. Został on bowiem ukarany mandatem w wysokości 350 zł, a do jego konta dopisano 6 punktów karnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c