Oburzenie w sieci. Wiceburmistrz upomina nauczycieli nauczania zdalnego

Wyciekło pismo, jakie wiceburmistrz Targówka miał wysłać do nauczycieli. W środku upomnienie o punktualności, schludnym ubiorze i porządku w mieszkaniu. Jednak nie to o czym, ale sposób przekazu wywołał burzę w sieci.

Fot. Shutterstock

Dokument nosi nazwę „W sprawie: obowiązku schludnego wyglądu i punktualności rozpoczynania lekcji” i jest skierowane do dyrektorów. Przełożeni nauczycieli mają im przypomnieć, że „są zobowiązani do zachowania schludnego wyglądu i dbałości o otaczającą nas przestrzeń”.

W piśmie zawarte są dwa punkty z których dowiadujemy się, że trzeba zadbać zarówno o swój wygląd, jak i wystrój otoczenia. „Nasi uczniowie z przyjemnością będą z nami rozmawiać, jeśli będziemy wyglądać schludnie i elegancko (…) Jeśli nie masz 'eleganckiego' tła domowego. wykorzystaj te z aplikacji Microsoft Teams. Nie wszyscy muszą widzieć, wyposażenie mieszkania i czy jest w nim porządek” – czytamy w dokumencie.

Pismo przypomina również o ustawieniach w Microsoft Teams, jak uniemożliwienie uczniom usuwanie siebie nawzajem z kanału czy udostępnienie zajęć wcześniej, by klasa mogła ze sobą porozmawiać.

Internauci, również nauczyciele są oburzeni. Jak piszą to nie tylko traktowanie nauczycieli, jak dzieci, ale również stygmatyzowanie ze względu na to, kto zarabia więcej i stać go na lepsze wyposażenie, a kto musi używać tła z aplikacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c