Obywatele Ghany zatrzymani za phishing

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwójkę obywateli Ghany podejrzanych o próbę dokonania oszustwa w jednym z banków w centrum miasta. Oboje usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety i policyjnym dozorze wobec mężczyzny.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

To już kolejny zatrzymani w sprawie o tzw. „phishing”. Tym razem wpadła dwójka obywateli Ghany chcących wypłacić około 150 tys. zł z jednego z banków mieszczących się na warszawskim Śródmieściu. Kobieta usiłując wypłacić pieniądze posłużyła się dokumentem innej osoby, w tym czasie mężczyzna oczekiwał na nią przed bankiem. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji banku oraz funkcjonariuszy operacyjnych, para została szybko zatrzymana.

Oboje usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Dodatkowo mężczyzna dostał zarzut ukrywania dokumentów wystawionych na inną osobę, natomiast kobieta zarzut posługiwania się dokumentem wystawionym na inną osobę, co również stanowi przestępstwo.

Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz śródmiejskiej prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety, zaś mężczyzna otrzymał dozór policyjny. Obojgu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.