Obywatele RP protestują pod palmą. Na miejscu policja

Trwa GODZINA POLICYJNA Z OBYWATELAMI RP (POD PALMĄ) – tak organizatorzy nazwali je w mediach społecznościowych.

Na stronie wydarzenia czytamy:

„Udział wezmą:
1. Obywatele RP 💪🏿
2. Policja 🚓
3. Palma 🌴
🔴 Rząd i jego premier bredzą na temat godziny policyjnej czy zakazu przemieszczania się w Sylwestra. Mateusz Morawiecki czy Piotr Müller już pogubili się w swoich, sprzecznych ze sobą komunikatach.
🔴 Obywatele RP idą sprawdzić „godzinę policyjną” — pod Palmę❗️ Kiedy rząd po raz kolejny bezprawnie łamie prawo, naszym obowiązkiem jest stanąć tam, gdzie władza stać zakazuje.
🔴 Znamy Palmę — staliśmy pod nią wielokrotnie, kiedy władze z policją chroniły neofaszystowskich fundamentalistów. Teraz rząd swoim rozporządzeniem wprowadził „godzinę policyjną”, zuchwale i z naruszeniem procedur ograniczając podstawowe prawo obywateli do przemieszczania się. Ograniczenie wolności i praw możliwe jest jedynie na podstawie prawidłowo stanowionego prawa.
🔴 Mamy świadomość poważnego zagrożenia epidemicznego. Czas jest wyjątkowy i wymaga odpowiedzialności. Jednocześnie w sytuacji przesuwania kolejnej granicy przez władzę obowiązkiem obywateli jest stanąć tam, gdzie ta granica jest z nonszalancją przesuwana.
🔴 Rząd — pod pretekstem walki z epidemią (którą przegrywa) — testuje, jak daleko może posunąć się w naruszaniu podstawowych praw obywateli. Tak było przy wyborach prezydenckich czy przy ograniczaniu zgromadzeń.
🔴 Wolność przemieszczania się gwarantuje Konstytucja. Można jej pozbawić tylko wprowadzając jeden ze stanów nadzwyczajnych — wojenny, wyjątkowy albo klęski żywiołowej. Rozporządzenia rządu wydawane są na podstawie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Przewidziany w niej stan epidemii nie jest stanem nadzwyczajnym.
🔴 Przy kolejnej już okazji my jako Obywatele RP powtarzamy: nie wprowadzono żadnego ze stanów nadzwyczajnych. Zakaz przemieszczania się jest rządową uzurpacją.”

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c