Od 4 maja zmiany w tarczy antykryzysowej!

Będzie kolejne wsparcie dla przedsiębiorców. Od 4 maja określone branże będą mogły wystąpić o zwolnienie z opłacania składek oraz dodatkowe postojowe. O co dokładnie będzie można się starać?

Fot. Pixabay

Jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 16 kwietnia 2021 roku w sprawie sparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19, już od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z dodatkowych form wsparcia.

Właściciele firm z określonych branż będą mogli między innymi wystąpić o zwolnienie  z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021. Dodatkowo, pojawi się też możliwość otrzymania od jednego do maksymalnie pięciu świadczeń postojowych. Łącznie dotyczy to 46 branż, które już wcześniej otrzymały pomoc, a także 17 nowych. Wśród nich są salony fryzjerskie i kosmetyczne czy sklepy meblowe.

O wsparcie będą mogli wystąpić przedsiębiorcy, którzy działali przed listopadem 2020 roku i na 31 marca tego roku prowadzili przeważającą działalność oznaczoną jednym z kodów PKD wskazanych w rozporządzeniu. Wnioski można składać przez PUE ZUS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c