Od dziś luzowanie obostrzeń! Z których miejsc można korzystać?

Od dziś, warunkowo na dwa tygodnie, rząd odmroził część istotnych dla Polaków branż. Będzie można między innymi pojechać do hotelu, skorzystać ze stoków narciarskich czy wybrać się do kina. Wszystko jednak z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Zgodnie z rozporządzeniem, rząd zdecydował, że warunkowo od dziś do 28 lutego 2021 odmrożone zostaną poszczególne branże. Wśród nich jest ponowna możliwość skorzystania z hotelu czy pensjonatów. Jednak wszystko z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Hotele mogą zapewnić jedynie 50% wszystkich miejsc. Nie można też korzystać z restauracji, posiłki będą wydawane jedynie bezpośrednio do pokoju gościa.

Oprócz tego wznawiają działalność instytucje kultury takie jak kina, teatry, opery czy domy kultury. Jednak klienci muszą zajmować co drugie miejsce na widowni, a jeśli nie ma wyznaczonych miejsc, dystans musi wynieść minimum 1,5 metra. W instytucjach kultury obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów.

Skorzystamy również ze stoków, na których będą obowiązywały podobne przepisy. Na wyciągu należy mieć zasłonięte usta i nos. Dodatkowo, w jednej gondoli mogą jednocześnie jechać tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego. Można też uprawiać sport na świeżym powietrzu, czyli korzystać m.in.z  kortów czy boisk. Otwarte są także baseny.

Co ciekawe, otwarte zostaną również kasyna, pod warunkiem, że będzie w nich przebywać nie więcej niż jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, przy zachowaniu 1,5 metrów między klientami. Przed wejściem do miejsc z automatami do gier hazardowych mają zostać umieszczone tabliczki z informacją dotyczącą limitu osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c