Od poniedziałku dodatkowe zajęcia w szkole? Ukazało się rozporządzenie

Dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów wracających do szkół teoretycznie mogą się już zacząć w najbliższy poniedziałek. Rozporządzenie weszło właśnie w życie. 

Fot. Pixabay

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy covidowej, która m.in. zakłada podniesienie wysokości rezerwy subwencji oświatowej o 187 mln. zł.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał z kolei rozporządzenie o organizacji i finansowaniu zajęć wspomagających dla uczniów powracających do szkół.

Rozporządzenie ukazało się już w Dzienniku Ustaw.

Dodatkowe zajęcia wspomagające przeznaczone są dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Zajęcia mają być prowadzone wyłącznie stacjonarnie w szkołach, z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ujętych w ramowych planach nauczania. O przedmiotach z których będą realizowane zajęcia dodatkowe, zdecydować ma dyrekcja szkoły we własnym zakresie.

Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po opublikowaniu go w Dzienniku Ustaw, a więc od poniedziałku uczniowie mogą spodziewać się planu dodatkowego zajęć stacjonarnych w szkołach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c