Od września szczepienia przeciw grypie będą refundowane

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków, które będą refundowane. Obowiązywać będą od września. Na liście jest również refundacja szczepionki przeciwko grypie.

Fot. Pixabay

Wśród listy, na której znalazły się refundowane leki są między innymi leki dla chorych na łuszczycę. Pojawiły się też leki związane z leczeniem onkologicznych, dla chorych na białaczkę, raka piersi, czerniaka czy raka płuc

Na liście pojawiła się również szczepionka przeciw grypie. Z niej skorzystać będą mogli wszyscy powyżej 60 roku, dzieci od 3 do 5 roku życia, a także dorośli chorujący na różnego typu schorzenia. Całkowicie bezpłatne szczepienia będą mogły wykonać osoby powyżej 75 roku życia.

Na dopisanie szczepionki na grypę może mieć wpływ koronawirus,  który w sezonie jesiennym może się nałożyć na zachorowania na wirusa grypy. Dzięki szczepieniom można będzie zmniejszyć liczbę zarażeń grypą, a dzięki temu skupić się na leczeniu COVID-19. W przychodniach również zmniejszy się liczba chorych pacjentów, których objawy będzie łatwo pomylić.

Wszystkie refundowane leki są dostępne do wglądu na stronie Ministerstwa Zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c