Odważny ruch Biedronki. Sklepy otwarte w każdą niedzielę

Handlowy gigant przygotowuje się do niedzielnego otwarcia 240 sklepów na terenie całego kraju. Sklepy Biedronki mają być czynne w niedziele, zarówno handlowe jak i te z zakazem handlu. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Rząd pracuje nad tym, by ukrócić omijanie zakazu handlu w niedziele niehandlowe, a tymczasem Biedronka dopiero szykuje otwarcie 240 sklepów na terenie całego kraju.

Klienci już zacierają ręce, rządzącym prawdopodobnie skoczyło ciśnienie, ale również pracownicy nie są w pełni zadowoleni z tego ruchu. Jak sprawę opisuje portal wiadomoscihandlowe.pl pracownicy Biedronki zaczęli zbierać podpisy pod petycją przeciwko wprowadzeniu przez Biedronkę usług pocztowych.

To właśnie te usługi są wytrychem na omijanie zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja jaką chce wprowadzić rząd zakłada, że sklep może funkcjonować w dni objęte zakazem handlu, pod warunkiem, że usługi pocztowe stanowią ponad 50 % przychodu.

Otwarcie sklepów ma nastąpić już w najbliższą niedzielę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c