Ograniczenia w handlu jeszcze przed Wielkanocą?

Trzecia fala pandemii COVID-19 wciąż trwa i wszystko wygląda na to, że tegoroczne święta wielkanocne będą podobne do świąt ubiegłorocznych. Jak dowiedziało się radio RMF FM, eksperci rządowi chcą wprowadzić przed świętami dodatkowe ograniczenia w handlu.  

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. Obecnie zmagamy się z trzecią falą pandemii, jednak jak zaznaczają eksperci, tym razem pomóc nam mogą szczepionki i zdobywanie odporności populacyjnej. Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc i większość Polaków chciałaby spędzić te święta w gronie rodziny.

Jednak najprawdopodobniej święta spędzimy w bardzo wąskim gronie, tak jak miało to miejsce podczas ubiegłorocznych świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Dodatkowo, jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, rządowi eksperci od spraw medycznych i ministrowie chcą, aby wprowadzić przed świętami nowe ograniczenia w handlu.

Propozycje ograniczeń są dwie. Pierwsza to zamknięcie sklepów w galeriach handlowych w całym kraju, a nie tylko w województwach, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Drugą propozycją są zmiany w supermarketach, które polegałyby na wprowadzeniu zaostrzonych limitów klientów, a także na wydłużeniu funkcjonowania godzin, aby ograniczyć tłok w sklepach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c