Ogromne pieniądze i zmiany. Dworczyk podsumował Nowy Ład

Dworczyk podsumował zmiany i propozycje po sobotniej konwencji, prezentującej Polski Ład. 

🔹Kwota wolna do 30 tys. zł
🔹Drugi próg podatkowy od 120 tys. zł
🔹Budowa domu do 70 m2 bez zezwolenia i gwarancje na wkład własny przy zakupie mieszkania
🔹Zniesienie limitów przyjęć do lekarzy specjalistów
🔹Dodatkowe wsparcie dla rodzin po urodzeniu dziecka

„Oprócz 500 plus i 300 plus dodajemy kolejny komponent. To rodzinny kapitał opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia” – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.
Premier @MorawieckiM w #Warszawa: Dajemy kolejny komponent: 12 tys. zł dla każdej rodziny na 2, 3 i kolejne dzieci pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia dziecka. Rodzina jest w sercu naszego programu. To polskie rodziny muszą wiedzieć, że nasz program jest dla nich. #PolskiŁad

„Jesteśmy w przededniu realizacji Polskiego Ładu. Mam świadomość, jak trudne są okoliczność. Mam świadomość głębokich podziałów na scenie politycznej, głębokich podziałów społeczeństwie, ale nie czas dzisiaj, żeby rozpatrywać przyczyny tych podziałów, dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski, do Polskiego Ładu” – powiedział Mateusz Morawiecki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c