Ogromny spadek lotów! O ile mniej połączeń odnotowano na Okęciu i w Modlinie?

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przekazała, że startów i lądowań na wszystkich polskich lotniskach było w marcu aż połowę mniej wobec marca 2020 roku. Ile wyniósł spadek na lotnisku na Okęciu i w Modlinie?

Fot. PIxabay

Koronawirus dotknął wiele branż na całym świecie, które nie mogą kontynuować swojej działalności w czasie pandemii. Wśród nich jest między innymi branża turystyczna i lotnicza. Jak odnotowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, tylko w marcu 2021 roku było o 51% mniej startów i lądowań względem marca 2020 roku!

Liczba operacji lotniczych na wszystkich polskich lotniskach od 1 do 31 marca wyniosła 8017. W ubiegłym roku było to ponad dwa razy tyle, a względem 2019 roku- to spadek o 75 procent! Najgorzej było w Bydgoszczy. Tam ruch spadł o 62%. Natomiast na lotniskach w województwie mazowieckim, odnotowano spadek w wysokości 49% na Lotnisku im. Chopina, a także 69% spadek na lotnisku w Modlinie.

Sytuacja może się poprawić już wkrótce, kiedy w życie wejdą tzw. paszporty covidowe. Miałyby one otrzymywać osoby, które już zostały zaszczepione bądź mają negatywny wynik testu na COVID-19. Dokument ma znacząco usprawnić podróżowanie w czasie pandemii i zniknąć wtedy, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosi wygraną walkę z koronawirusem. Za wprowadzeniem paszportów są szczególnie państwa, które utrzymują się  przede wszystkim z turystyki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c