Ogromny sukces polskiego sędziego! To pierwszy Polak na takim stanowisku!

Sędzia Piotr Hofmański został prezydentem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Jego kadencja będzie trwać trzy lata. To pierwszy Polak, któremu udało się otrzymać takie stanowisko. 

Międzynarodowy Trybunał Karny poinformował o wynikach czwartkowego głosowania na swoich stronach internetowych. Głosowanie ze względu na epidemię koronawirusa odbywało się w sposób zdalny. I tak, prezydentem Międzynarodowego Trybunały Karnego w Hadze został Polak!

Jest nim sędzia Piotr Hofmański, który stanowisko będzie sprawował przez najbliższe trzy lata. Pierwszym wiceprezydentem MTK został Luz del Carmen Ibanez Carranza z Peru, a drugim Antoine Kesia-Mbe Mindua z Demokratycznej Republiki Konga.

„Jestem bardzo zaszczycony tym, że mogę służyć jako nowy prezydent MTK. Szczególną przyjemność sprawia mi fakt, że jestem pierwszym prezydentem MTK pochodzącym z państw Europy Wschodniej.”

-skomentował sędzia. Piotr Hofmański jest profesorem prawa. Był między innymi wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, orzekał jako sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej oraz był rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c