Okradał samochody kurierskie. Wpadł z "gorącym towarem"

Policjanci ze śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów kurierskich. Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione przesyłki, które zawierały między innymi Ipod, telefon, wagę elektroniczną oraz laptopa, a w jego samochodzie kolejne rzeczy pochodzące z kradzieży. W sumie łupem mężczyzny padły rzeczy o wartości ponad 20 000 zł.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło we wtorek. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, na gorącym uczynku zatrzymali 42-letniego Radosława P., gdy ten wracał do swojego auta ze skradzionym łupem.

W pojeździe ujawniono kolejne rzeczy pochodzące z przestępstwa, do którego doszło w tym samym dniu. W mieszkaniu mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające oraz inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży lub włamań, między innymi: elektronarzędzia, laptop, artykuły wędkarskie i gospodarstwa domowego.

Jak się okazało, Radosław P. był już wcześniej zatrzymywany za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów za kradzież z włamaniem do samochodów kurierskich, popełnionych w ciągu ostatniego miesiąca i nielegalnego posiadania środków odurzających. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu właścicieli odzyskanych rzeczy.

Osoby, które na opublikowanych zdjęciach rozpoznają przedmioty będące ich własnością proszone są o kontakt. Komenda Rejonowa Policji Warszawa I – Wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu, ul. Dzielna 12, tel. 22 603 83 92.

Fot. KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.