Okradli babcię internautki. Warszawianka szuka oszustów

„Apel o POMOC…Warszawa, Piaseczno, Mokotów i okolice. Ktokolwiek widział…Proszę o udostępnianie. Nie dopuście do osłabienia czujności u swoich bliskich zwłaszcza osób starszych.” – pisze Pani Marta.

Fot. Facebook

 

„Dnia 8.01.2018 w ten poniedziałek do mojej kochanej babci zadzwonił telefon. Rzekoma rodzina, niejaki Wiktor. 
Wiktor prosił o pieniądze ale babcia Wiktora nie znała więc się rozłączyła. Dalsza opisana sytuacja może być już przez wielu z Was znana z mediów i wszelkich źródeł masowego przekazu.
Zaraz po Wiktorze zadzwonił telefon, po drugiej stronie miły głos Pani która przedstawia się jako starszy sierżant Monika Nowak, wydział kryminalny Nowolipki i nawija babci makaron na uszy: że prowadzą akcję, że babcia ma ma telefon na podsłuchu, że bierze babcia w akcji policyjnej, że prosi o pomoc w ujęciu oszustów. Wypytuje babcię o zgromadzone środki finansowe w domu, w banku…Nie wiem jak to się mogło stać że kobieta która całe życie była ostrożna i nieufna na dźwięk słowa POLICJA zaczyna spowiadać się oszustce i wchodzi z nią w dyskusje. Jest tak omamiona że, jedzie do banku wypłaca wszystkie swoje środki, ciężko wypracowane i uciułane na stare lata i zgodnie z instrukcją kładzie przy tylnym kole swojego samochodu na parkingu przy banku w Piasecznie, wierząc że naprawdę bierze udział w akcji Policyjnej bo przecież Pani Nowak jest cały czas na linii. I ma nadzieje że dzięki jej pomocy zostanie zaraz zatrzymany perfidnie działający oszust który już długo nikogo nie skrzywdzi. Po pieniądze podbiega chłopak który szybko ucieka z łupem a babcia pada ofiarą oszustwa. Pani dalej zapewnia że sytuacja jest pod kontrolą i namawia babcię do wzięcia kredytu żeby czyn był wyżej kwalifikowany. Babcia z banku wypłaciła 57 tysięcy złotych, były to wszystkie jej oszczędności. Wypłata nastąpiła w Alior Banku w Piasecznie gdzie nikt nie zainteresował się czemu 76 letnia babcia, zachowująca się w bardzo nerwowy sposób wypłaca natychmiast oszczędności swojego życia, środki w zasadzie były przygotowane i mimo iż w regulaminie jest jasno napisane że, dużą kwotę pieniędzy należy zgłosić do wypłaty dwa dni przed podjęciem środków – wypłata jest dokonana od ręki…Przypadek?
Przekazanie gotówki miało miejsce w 8.01 poniedziałek, ok. godziny 14 a 15- stej. przy ulicy Ludowej 3 a 5 w Piasecznie. Babcia zostawiła pieniądze które zostały zabrane z pod tylnego koła samochodu marki Mazda w kolorze srebrnym, sprawcy dwóch – jeden czerwona, drugi czarna pikowana kurtka. 

Błagam jeśli ktokolwiek coś widział, proszę o kontakt na priv. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje będę wdzięczna za każdy trop.
Nie będę tłumaczyła zachowania babci ani jak to się stało że do tego doszło bo jest to dla mnie nie zrozumiałe. Jestem wściekła że nie zadzwoniła do mnie po tym telefonie i nic nie powiedziała a była wcześniej uczulana na takie sytuacje.

Proszę powstrzymajcie się od słów krytyki bo nie jest nam łatwo, stan babci jest ciężki cała ta sytuacja bardzo odbiła się na jej zdrowiu i psychice. Babcia zawsze była bardzo ostrożna i naprawdę ciężko mi wytłumaczyć jej stan umysłu w tamtej chwili. Być może ktoś z Waszych bliskich został też oszukany przez tą szajkę w taki sposób będę wdzięczna za wszystkie informacje. A jeśli czytasz to oszuście bez ambicji to wiedz że zrobię wszystko a nawet jeszcze więcej żebyś trafił tam gdzie Twoje miejsce i dopilnuje żeby kara była uciążliwa. Więc idź po rozum do głowy chciej naprawić swój błąd.”

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.