Ostrożnie z alkoholem po przyjęciu szczepionki

Od północy 15 maja mogą znowu działać restauracyjne ogródki. Z tej możliwości skorzystało sporo restauratorów i dosłownie minutę po północy udostępnili zewnętrzne stoliki. Klienci dopisali. To wyglądało jak prawdziwe święto. 

Fot. Shutterstock

Klienci często porównują piątkowe wyczekiwanie na otwarcie ogródków, do nocy sylwestrowej.

Radość była ogromna i wielu klientów świętowało powrót możliwości spożycia w ogródku kawy, piwa lub mocniejszego alkoholu. Z tym jednak może problem, gdy dopiero co przyjęliśmy szczepionkę.

Jak ostrzegają lekarze, po przyjęciu szczepionki należy wstrzymać się z alkoholem od 48 do 72 godzin. W tym czasie należy zachować absolutną abstynencję, a potem również nie należy przesadzać.

Jak tłumaczył Super Expressowi dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, odczyny poszczepienne mogą ujawnić się właśnie w ciągu najbliższych kilku dni po przyjęciu szczepionki, a alkohol który wpływa na układ odpornościowy może te odczyny nasilić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c