Ostrzeżenie IMGW dla Mazowsza. Uważajcie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, które mogą spowodować gołoledź na drogach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, będzie ślisko. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś w całej Polsce będzie bardzo zimno i wietrznie. W województwie mazowieckim możliwe są także opady deszczu i śniegu, które mogą zamarznąć i spowodować gołoledź na drogach. Wszystko ze względu na front okluzji, który zbliża się od zachodu na Mazowsze.

Dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla całego województwa. Najbardziej odczują to kierowcy w nocy, dlatego należy przygotować się na tzw. szklankę na drogach i zachować szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdów.

Temperatura w województwie mazowieckim wyniesie maksymalnie do -1 stopnia Celsjusza, jednak odczuwalna będzie dużo niższa, ze względu na umiarkowany i porywisty wiatr. Alert dla Mazowsza obowiązuje się póki co do soboty do godz. 7:30.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c