Oszustwo na buty. Sprzedawca się zorientował

34-latek chciał wyłudzić pieniądze reklamując buty, które chwilę wcześniej zabrał z półki sklepowej. Okazało się, że posiadał paragon na to samo obuwie, które dzień wcześniej zakupił.

Fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie od sprzedawcy, że najprawdopodobniej na terenie sklepu jest mężczyzna, który dopuścił się oszustwa.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna będąc w sklepie, podszedł do sprzedawcy wraz z kartonem z butami, chcąc je zareklamować. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna dzień wcześniej kupił buty, które zostawił w domu, a na drugi dzień wziął kolejne z półki sklepowej licząc na zwrot pieniędzy.

34-latek został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, do którego przyznał się. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.