Otwiera się branża gastronomiczna. Miasto proponuje 75% obniżki opłat dla przedsiębiorców!

Rząd ogłosił, że wkrótce restauracje i kawiarnie będą mogły wznowić swoją działalność. Jest jednak warunek- usługi muszą świadczyć w swoich ogródkach zewnętrznych. Rafał Trzaskowski przekazał, że planowane jest wsparcie dla przedsiębiorców w postaci 75% zniżki opłaty za zajęcia pasa drogowego na taki ogródek.

Fot. Shutterstock

W środę podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski wraz z Mateuszem Morawieckim przedstawili harmonogram luzowania obostrzeń. Wśród branż, które już wkrótce zostaną odmrożone jest branża gastronomiczna.

Póki co od 15 maja wznowiona zostanie działalność w ogródkach zewnętrznych. Następnie, jeśli utrzyma się tendencja spadkowa pandemii, pod koniec maja otwarte zostaną restauracje również w środku. Warunkiem jednak będzie obłożenie wynoszące 50 procent wszystkich miejsc w lokalu.

Prezydent miasta przekazał także dobrą wiadomość dla przedsiębiorców. Warszawa oferuje aż 75 procentowe obniżki za zajęcia pasa drogowego na ogródek restauracyjny. Rafał Trzaskowski zaapelował, aby wnioski składać jak najszybciej i obiecał równie szybkie ich rozpatrzenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c