Pacjent okradł pracownicę szpitala

Kryminalni z Targówka odzyskali skradziony w szpitalu telefon, a następnie dzięki swoim ustaleniom dotarli do pacjenta, który sprzedał go w lombardzie. Mężczyzna został już przesłuchany. 41-latek swoim zachowaniem naraził się na zarzuty, za które sąd mógłby skazać go na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. BortN66 / Shutterstock

W niedzielę (6 października) pracownica szpitala zgłosiła w komisariacie przy ul. Chodeckiej kradzież telefonu, który pozostawiła na korytarzu jednego z oddziałów. Wartość strat oszacowała na kwotę 850 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci wykonali własne ustalenia, które doprowadziły ich do lombardu na terenie Pragi Północ. Tam odnaleźli poszukiwany telefon. Odzyskane mienie wróciło do właścicielki. Analizując okoliczności przestępstwa, kryminalni zgromadzili informacje, które wskazywały jako podejrzanego jednego z pacjentów szpitala, w którym pracuje pokrzywdzona. W ubiegły piątek 42-letni mężczyzna został zatrzymany.

Podczas jego rozpytania policjanci ustalili, że w niedzielę po dokonaniu kradzieży mężczyzna miał opuścić szpital i udać się do lombardu, gdzie sprzedał skradziony telefon. Po transakcji wrócił na swój oddział. Tam też w ubiegły piątek został zatrzymany. Mężczyzna ma już przedstawione zarzuty. Za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.