Pełen lockdown od niedzieli? Ekspert ostrzega!

Główny doradca premiera ds. COVID-19 ostrzegł przed wprowadzeniem całkowitego lockdownu w Polsce. Zaznaczył, że tak się może stać jeśli  liczba dobowych zakażeń koronawirusem wyniesie powyżej 30 tysięcy.

W rozmowie na antenie Polsat News gościem programu Doroty Gawryluk był główny doradca premiera ds. COVID-19, Andrzej Horban. Ekspert zapowiedział, że jeśli w najbliższą środę lub czwartek przekroczymy liczbę 30 tysięcy zakażeń koronawirusem, od niedzieli może nas czekać całkowity lockdown kraju. Przyznał, że obecnie trwają rozmowy na ten temat w rządzie.

„Jeśli przekroczymy 30 tys., to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać.”

-zaznaczył prof. Andrzej Horban. Dodał, że jeśli takie decyzje zostałyby podjęte, to jego zdaniem również kościoły powinny być zamknięte na czas Wielkanocy.

Ekspert powiedział też kiedy jego zdaniem sytuacja pandemiczna w Polsce zacznie się stabilizować. Wskazał, że może to się stać na przełomie kwietnia i maja, jednak wszystko zależy również od odpowiedzialności Polaków, o którą zaapelował. Zaznaczył, że jeśli będziemy stosować unikać spotkań, szczepić się i zakładać maseczki, już niedługo będziemy kierować się w kierunku normalności.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c