Pfizer składa wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie szczepionki dla kolejnej grupy wiekowej!

Amerykański koncern Pfizer i niemiecki BioNTech złożyli wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciwko koronawirusowi na młodzież w wieku 12-15 lat. Czy już wkrótce również ta grupa wiekowa będzie mogła otrzymać preparat?

Fot. Shutterstock

Jak przekazał amerykański koncern Pfizer Inc. i jego niemiecki partner BioNTech, firmy w piątek złożyły w Stanach Zjednoczonych wniosek o rozszerzenie zezwolenia na stosowanie ich szczepionki przeciko COVID-19 na kolejną grupę wiekową. Chodzi o młodzież w wieku 12-15 lat.

Firma dodaje, że tę samą prośbę planują skierować w najbliższych dniach do innych organów regulacyjnych na całym świecie. Wszystko ze względu na badania kliniczne III fazy w grupie wiekowej 12-15, które wykazało stuprocentową skuteczność w zapobieganiu COVID-19 i brak skutków ubocznych. Analizę przeprowadzono na 2260 nastolatkach.

W tej chwili szczepionka Pfizer jest dopuszczona dla osób powyżej 16 roku życia. Eksperci jednak uważają, że szczepienia najmłodszych będą mogły znacząco ograniczyć transmisję koronawirusa, chociażby ze względu na fakt, że to dzieci są często bezobjawowymi nosicielami wirusa i nieświadomie przekazują go dalej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c