Piękne bukiety czy trujące rośliny? Lekarze przestrzegają

W sprzedaży pojawiają się w maju a ich sezon trwa krótko bo zaledwie dwa miesiące. Mają swoją wierną grupę wielbicieli, a raczej wielbicielek. Bukieciki są niewielkie, za to potrafią złapać za serce. Potrafią również wywołać spore kłopoty z sercem. Mowa o Konwalii Majowej. Co roku wiele osób pada jej ofiarą. 

fot. Pixabay

Ten niewinnie wyglądający bukiecik może być niebezpieczny dla zdrowia i życia, zwłaszcza u dzieci.

Konwalie zawierają toksyczne glikozydy, które mogą wywołać problemy kardiologiczne, pokarmowe, a nawet prowadzić do śmierci. Jak podaje „Dziennik Zachodni” do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka co roku trafia kilkudziesięciu pacjentów, których problemy zdrowotne wywołała właśnie konwalia. Ostatnio trafiła tam 16-letnia dziewczyna, która wypiła wodę ze szklanki w której wcześniej stał bukiecik tych kwiatów.

Lekarze przestrzegają by ostrożnie podchodzić do darów natury, także do tych które są ogólnie dostępne i cieszą się wielką popularnością.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c