Pierwsi farmaceuci gotowi do podawania szczepionek!

Jak przekazał rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej, pierwszych tysiąc farmaceutów jest gotowych do przeprowadzania szczepień przeciwko koronawirusowi. Właśnie ukończyli dwustopniowy kurs. 

Fot. Pixabay

Rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej poinformował, że pierwszych tysiąc farmaceutów właśnie ukończyło dwustopniowy kurs uprawniający do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19. Dodał, że kolejna grupa 6 tysięcy osób jest w trakcie szkolenia.

Kurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to część teoretyczna. Tu farmaceuci zyskują wiedzę na temat e-skierowań, zasad kwalifikacji oraz aspektów prawnych i zasad dystrybucji szczepionek.  Natomiast drugi etap to część praktyczna, podczas której kursanci uczą się między innymi wykonywania szczepień i techniki pierwszej pomocy.

Farmaceuci na początku mają wspierać zespoły szczepienne, ale już od drugiej połowy maja 2021 roku będą uprawnieni do samodzielnego wykonywania szczepień w aptekach. Oprócz farmaceutów szczepienia będą mogli przeprowadzać między innymi fizjoterapeuci, higienistki szkolne czy diagności laboratoryjny. W tych przypadkach również muszą najpierw uzyskać specjalny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia teoretycznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c