Pierwsza „szkolna ulica” w Warszawie. ZDM: „Przejdą zaledwie kilkaset metrów”

„Szkolna ulica to doskonale znane rozwiązanie wprowadzane w miastach na całym świecie, polegające na czasowym ograniczeniu ruchu pod szkołą poprzez zakaz wjazdu samochodów. Obecność dużej liczby aut budzi w uczniach i rodzicach obawy o bezpieczeństwo, a niektórych zmusza do wyboru innego środka podróży niż przejście pieszo czy podjechanie na hulajnodze, czy rowerze. Duży ruch aut generuje też hałas i zanieczyszczenia.” – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich. 

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

„Wjazd na ul. Hirszfelda na Ursynowie, pierwszą „szkolną ulicę” w Warszawie, został ograniczony przez trzy poranne kwadranse – od 7.30 do 8.15. Mieszkańcy będą mogli oczywiście w tym czasie wyjechać.” – czytamy w komunikacie ZDM.

Pozostaje pytanie, co z uczniami z niepełnosprawnościami. Dla niektórych dzieci pokonanie kilkuset metrów, to rzeczywiście żaden problem, gorzej sytuacja wygląda w przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową.  Czy oni równie będą zmuszeni pokonać drogę pieszo tudzież na wózku? Wczesną jesienią nie będzie to dotkliwe, ale zimą, podczas opadów śniegu może stanowić niemały kłopot.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c