Pierwsze komunie święte jednak jesienią?

Zbliża się termin pierwszych komunii świętych, które zwyczajowo są organizowane w maju. Jak się jednak okazuje, w tym roku uroczystości stoją pod znakiem zapytania. Pojawiają się już pierwsze głosy, aby przenieść komunie na jesień. 

Fot. Pixabay

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W ostatnim czasie odnotowywano ogromne liczby dobowych zakażeń oraz rekordowe liczby zgonów. Rząd zdecydował się także przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia, jednak niewykluczone, że termin ten będzie także przedłużony. Restrykcje dotyczą także kościołów, w których obowiązuje limit wiernych.

W związku z tym pojawia się pytanie co z tegorocznymi pierwszymi komuniami świętymi? Zwyczajowo odbywają się one w maju, jednak, podobnie jak w ubiegłym roku, w tym także może być to utrudnione. Obecne obostrzenia nie pozwolą proboszczom na przeprowadzenie uroczystości, chyba, że grupa dzieci byłaby bardzo niewielka. Jak informuje portalsamorządowy.pl, Konferencja Episkopatu Polski odpowiedzialność za decyzję o komuniach przełożyła na diecezje. Oznacza to, że to proboszcz z rodzicami podejmie decyzje, czy komunie przełożyć na inny termin.

Pojawiają się także głosy, że organizacja komunii świętych powinna być zależna od decyzji o powrocie dzieci do nauki stacjonarnej. A ten termin również nie jest póki co znany i uzależniony od dalszej liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c