Pierwszy dzień pilotażowego punktu szczepień powszechnych na Mazowszu. Ile osób zaszczepiono?

Jak przekazał starosta Przasnysza w rozmowie z Radiem RDC, pierwszego dnia funkcjonowania pilotażowego punktu powszechnych szczepień na COVID-19 szczepionki otrzymało 150 osób. Jest to póki co jedyne takie miejsce na Mazowszu.

Fot. Pixabay

Wczoraj uruchomiono pierwszy pilotażowy punkt powszechnych szczepień na COVID-19 w województwie mazowieckim. W oficjalnej inauguracji wziął udział między innymi wojewoda Konstanty Radziwiłł oraz wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Punkt znajduje się w Przasnyszu, w budynku Zespołu Szkół Powiatowych, który obecnie stoi pusty ze względu na nauczanie zdalne.

Zadowolenia z pierwszego dnia szczepień nie krył w rozmowie z radiem RDC Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski. Przekazał, że dzięki punktowi zaszczepiono dwa razy więcej osób w powiecie. Pierwszego dnia funkcjonowania placówki szczepionki otrzymało 150 osób.

Zgodnie z wytycznymi, w Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tysięcy mieszkańców każdego dnia będzie wykonywanych około 200 szczepień. Punkty w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców mają natomiast mieć wydajność na poziomie minimum 500 dawek dziennie. W naszym województwie łącznie ma powstać takich miejsc ponad 40, z czego 4 w samej Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c