Pierwszy szpital tymczasowy w województwie całkowicie zajęty!

To pierwsza taka sytuacja w województwie mazowieckim. Jak informuje radio RDC, szpital tymczasowy w Siedlcach jest już zapełniony w stu procentach. Zajętych łącznie jest 100 łóżek, z czego 13 osób jest podłączonych do respiratorów. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje radio RDC, wszystkie miejsca w szpitalu tymczasowym w Siedlcach zostały już zapełnione. W placówce przebywa obecnie 100 osób zakażonych koronawirusem, z czego 13 pacjentów korzysta z respiratorów. To pierwszy taki przypadek wśród szpitali tymczasowych w województwie.

W związku z tym, Mazowiecki Szpital Wojewódzki, który nadzoruje szpital covidowy zaplanował na 14:00  wideokonferencję z udziałem wojewody i przedstawicieli ministerstwa zdrowia, w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej sytuacji.

Szpital w Siedlcach funkcjonuje zaledwie od niespełna miesiąca i mieści się w dawnym budynku onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego. W całym województwie powstało 8 takich miejsc, z czego funkcjonuje już 6.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c