Pijana 16-latka napadła na przypadkowego przechodnia

Po krótkim pościgu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o usiłowanie rozboju. 16-latka zaczepiła w nocy wracającą do domu kobietę, ubliżała jej i groziła pozbawieniem życia twierdząc, że ma przy sobie nóż. Chwilę później kilkakrotnie próbowała wyrwać swojej ofierze torebkę. Nieletnia za to, co zrobiła odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy. Tuż po godzinie  22:00 wracająca do domu kobieta została zaatakowana przez 16-latkę. Dziewczyna najpierw zaczepiła pokrzywdzoną używając wobec niej wulgaryzmów następnie zagroziła kobiecie, że ją zabije przy użyciu noża, który ma przy sobie. Chwilę później  16-latka rzuciła się na swoją ofiarę próbując  w niewielkich odstępach czasu kilkakrotnie wyrwać jej torebkę.

Podczas jednej z takich prób doszło do szamotaniny i kobiety upadły na chodnik. Kiedy 16-latka zobaczyła, że jednak nie jest w stanie odebrać pokrzywdzonej torebki zaczęła uciekać. W pościg za napastnikiem ruszył powiadomiony telefonicznie mąż poszkodowanej kobiety, który miał po nią przyjechać.

Mężczyzna dogonił 16-latkę i przewrócił ją na chodnik ta jednak się podniosła i zdołała zbiec pomimo zgubionego podczas ucieczki buta.

Napastnika dogonili i zatrzymali dopiero wezwani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Dziewczyna nie miała przy sobie noża, ale była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu.

Za usiłowanie rozboju 16-latka, jako nieletni sprawca czynu zabronionego odpowie teraz przed sądem rodzinnym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.