Pijany kierowca autobusu przewoził 17 gimnazjalistów

56-letni Józef R., mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierował autobusem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli przez policjantów nowodworskiej drogówki. Pojazdem podróżowali gimnazjaliści, którzy jechali na zawody sportowe. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i straci prawo jazdy. 56-latkowi może grozić kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Fot. policja

Fot. policja

W minioną sobotę przed godziną 9.00 w Sowiej Woli gm. Czosnów, droga 579, policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. 56-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Autobusem podróżowało w sumie 17 osób, w większości młodzież gimnazjalna, która jechała na zawody sportowe. Funkcjonariusze podczas czynności wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 56-latek ma go w organizmie ponad promil.

Teraz za tak nieodpowiedzialny czyn, Józef R. odpowie za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna straci również prawo jazdy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.