Pijany z zakazem prowadzenia pojazdów wjechał do rowu i próbował uciekać

15 kwietnia br. policjanci z pomiechowskiego komisariatu zatrzymali mieszkańca gminy Pomiechówek, który najpierw doprowadził do zdarzenia drogowego, a następnie pieszo chciał się oddalić. Okazało się, że 45-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a w organizmie ma 3,4 promila alkoholu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Fot. Pixabay

W czwartek po godzinie 18:00 mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym w Nowym Orzechowie. Kobieta, która była świadkiem całego zajścia wezwała policję i próbowała zatrzymać sprawcę.

Na miejscu okazało się, że kierujący renault mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu. Po całym zajściu wysiadł z pojazdu i próbował uciekać pieszo.

Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze pomiechowskiego komisariatu, którzy uniemożliwili 45-latkowi oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego renault. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało, że był on pijany. W wydychanym powietrzu miał 3,4 promila alkoholu.

Następnie policjanci sprawdzili też mężczyznę w systemie, gdzie wyszło na jaw, że posiada on aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyźnie, zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c