Piła piwo w pokoju lekarskim i chwaliła się znajomościami. Szpital podjął natychmiastową decyzję

Skandaliczna sytuacja miała miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym kobieta po badaniu USG pije piwo w pokoju lekarskim i mówi o swoich znajomościach m.in. w rządzie. Dyrekcja szpitala nie czekała długo z reakcją.

Fot. Shutterstock

Jak poinformował portal lokalny PetroNews, do zdarzenia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. W internecie pojawiło się nagranie z dyżurki ginekologa, gdzie przebywa wraz ze swoim kolegą lekarzem. Kobieta opowiada, że pije piwo po badaniu USG, ogląda seriale i je obiad. Dodaje, że nie obchodzi jej, co na to powiedzą ludzie, ponieważ ma znajomości wśród polityków w rządzie, lekarzy i prawników.

Film wywołał bardzo duże oburzenie wśród internautów. Konsekwencje zachowania nieodpowiedzialnej kobiety poniósł natomiast lekarz pełniący w czasie nagrywania filmu dyżur na ginekologii.

„Informuję, że z dniem 01.04.2021 r. rozwiązano umowę o pracę z lekarzem pełniącym dyżur na oddziale ginekologiczno-położniczym w dniu, w którym wykonano opublikowane nagranie.”

-napisała w oświadczeniu przesłanym do PetroNews Lucyna Koper, Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dodatkowo, do dyspozycji dyrekcji oddał się ordynator oddziału, ale w jego sprawie decyzja jeszcze nie zapadła.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c