Pilna konferencja ministra zdrowia. „Do końca tygodnia koniec szczepień grupy zero”

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o postępach w szczepieniach. Okazuje się, że niedługo szczepienia grupy zero się zakończą i będzie można przystępować do drugiego etapu szczepień.

Fot. Shutterstock

W poniedziałek 200 tys. dawek szczepionek trafi do szpitali węzłowych w całym kraju (…) do końca tygodnia zostaną zaszczepione wszystkie osoby z grupy zero – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

W poniedziałek rano ma przylecieć do Polski kolejne 300 tys. dawek szczepionki Pfizer. Tym samym będzie można poczynić przygotowania do drugiego etapu szczepień.

  • W kolejnej grupie 1 znajdą się pensjonariusze domów opieki społecznej, osoby powyżej 60 roku życia, zaczynając od najstarszych, służby mundurowe oraz nauczyciele.
  • Grupa 2 to osoby poniżej 60 roku życia, przewlekle chore (cukrzyca, choroby płuc, otyłość, nowotwory), oraz osoby narażone na częste kontakty społeczne.
  • Do ostatniej 3 grupy należeć będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych, a także pozostała część dorosłych osób.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c