PKP uruchamia na czas świąt dodatkowe połączenia!

Jak przekazało PKP Intercity, uruchomione dziś zostały dodatkowe specjalne połączenia na najpopularniejszych trasach. Wszystko ze względów bezpieczeństwa podróży podczas pandemii koronawirusa.

Fot. Shutterstock

Trzecia fala pandemii koronawirusa trwa, jednak pomimo to, wiele osób decyduje się spędzić święta w gronie rodziny, często podróżując z miasta do miasta. W związku z tym PKP Intercity zdecydowało się na uruchomienie dodatkowych połączeń na najpopularniejszych trasach. Ma to zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Wśród połączeń, które są uruchomione są trasy Warszawa-Gdynia, Warszawa-Kraków czy Warszawa-Rzeszów. Wszystkie dodatkowe połączenia i rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej przewoźnika. Co ciekawe, dodatkowe pociągi są obsługiwane składami Pendolino.

W każdym pociągu obowiązuje limit zajętości miejsc, wynoszący 50 procent wszystkich dostępnych stanowisk. Każdy pasażer posiada także gwarancję miejsca do siedzenia. Podczas podróży należy nosić maseczkę i utrzymywać odpowiedni dystans. Zalecana jest również dezynfekcja rąk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c