Plaga wandalizmu w Warszawie. Połamane płyty, kradzież siedziska, siatki, stojak rowerowy, połamane słupki

„W ostatnim czasie notujemy zwiększającą się liczbę aktów wandalizmu na terenie naszej dzielnicy. Niszczone są obiekty służące odpoczynkowi i rekreacji mieszkańców” – pisze Oficjalny profil Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy.

Fot. Oficjalny profil Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy

 

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zespołu boisk sportowych w Centrum Lokalnym „Niedźwiadek” ktoś połamał płyty, z których składa się elewacja budynku magazynu, skradziono siatki do koszy od koszykówki, wyrwano i skradziono stojak rowerowy. Na budynku i zainstalowanych urządzeniach namalowano sprayem szpecące napisy. Niedawno elewacja została ponownie uszkodzona.
Z placu zabaw Hasanka skradziono siedzisko od tyrolki i połamano słupki oddzielające ścieżkę rowerową od placu. Naprawione słupki zostały ponownie zniszczone.
Kolejny raz, tym razem bardzo poważnie, została uszkodzona toaleta w Eko Parku. Wnętrze zostało całkowicie zdemolowane, a straty oszacowaliśmy na kwotę 23 tys. zł. To o 3 tysiące więcej niż roczny koszt utrzymania toalety. Na razie z uwagi na ograniczone środki w tegorocznym budżecie nie wiadomo, kiedy zostanie naprawiona. Epidemia koronawirusa znacznie uszczupliła budżet dzielnicy i wszelkie dodatkowe wydatki odbywają się kosztem bieżących zadań.
Najnowszy efekt aktywności wandali, to wyrwane razem z podporami świeżo posadzone drzewko tuż przy pumptracku, na tyłach bazarku przy ul. Gierdziejewskiego.
Sprawców jednego ze zdarzeń udało się zatrzymać. Niestety, okazuje się, że są to bardzo młodzi ludzie z terenu Ursusa.
Jeśli jesteśmy świadkami niepokojącego zdarzenia, próby niszczenia naszego wspólnego mienia, nie wahajmy się skontaktować z policją, tel. 997 lub strażą miejską, tel. 986.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c