Plany PO na najbliższą przyszłość! Rafał Trzaskowski i Borys Budka przedstawili pomysły!

Dziś rano szef PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystąpili na konferencji prasowej, podczas której przestawili plan działania partii na najbliższą przyszłość. Wśród najważniejszych założeń jest między innymi rozdział Kościoła od państwa, naprawa Trybunału Konstytucyjnego czy refundacja wizyt u specjalistów. 

Dziś odbyła się konferencja szefa PO Borysa Budki i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którzy zaprezentowali plan działania Platformy Obywatelskiej na najbliższy czas, a także przedstawili wizję kraju po rządach Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czas na zmiany”.

Borys Budka na początku zwrócił uwagę na fakt, że rząd nie poradził sobie z ogromną liczbę zgonów, które spowodowała pandemia koronawirusa. Jak dodał, państwo, które miało być silne, zbankrutowało. W efekcie Polacy nie mogli liczyć na wsparcie. Politycy zwrócili uwagę na fakt, że pojawia się coraz mocniejsze poparcie dla opozycji, dzięki czemu zjednoczona opozycja mogłaby całkowicie pozbawić PiS władzy.

Dlatego przedstawiono najważniejsze założenia, które PO chciałoby wdrożyć w Polsce. Jest to między innymi rozdział kościoła od państwa, czyli chociażby odpis podatkowy na Kościół czy likwidacja Funduszu Kościelnego, naprawa Trybunału Konstytucyjnego, zmiany dotyczące Telewizji Publicznej, likwidacja TVP Info i abonamentu RTV, a także możliwość zorganizowania referendum w sprawie odwołania posła czy senatora z urzędu.

Ponadto, liderzy Platformy Obywatelskiej proponują stworzenie nowej instytucji specjalnego prokuratura śledczego, który badałby afery państwowe. Dodatkowo, obowiązywałby bezwzględny zakaz importu śmieci na teren naszego kraju, refundacja wizyt u specjalistów, wydatków na edukację i kosztów lepszego powietrza, a także wysokość wydatków na służbę zdrowia w budżecie w wysokości 6% PKB.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c