Płatności online – opłacalne rozwiązanie dla firm

Dzięki rozwojowi technologii możliwe stało się realizowanie płatności za zakupy i usługi w wielu innych formach niż gotówka lub przelew tradycyjny. Obecnie dużą popularnością cieszą się płatności online. Wynika ona z szeregu zalet takiego rozwiązania.

Fot. Materiały prasowe

Czym są płatności online?

Płatność online to forma rozliczeń, która jest stosowana bardzo często w e-sklepach i serwisach aukcyjnych. Od przelewu w formie tradycyjnej różni się ona tym, że dane do płatności uzupełniane są w niej automatycznie. Jedyne, co musi zrobić klient, to zalogować się na stronę internetową banku i wpisać kod autoryzujący przelew. W przypadku płatności online jako sprzedawcy uzyskujemy informację o tym, czy pieniądze zostały nam przelane. Pozwala to na usprawnienie systemu wysyłek. Nasi klienci mogą dzięki temu szybciej skorzystać z zakupionych u nas produktów lub usług.

Jak przygotować płatności online u siebie?

Aby uruchomić płatności online w swojej działalności gospodarczej, musimy skontaktować się z jednym z agentów rozliczeniowych. Dzięki temu uzyskamy rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. Ciekawą ofertę, jeśli chodzi o płatności online, ma znany w Europie Środkowej agent rozliczeniowy – firma eService. Pozwala on na przyjmowanie łatwo i bezpiecznie płatności przy wykorzystaniu kart Mastercard i VISA, BLIK-a, Apple Pay, Google Pay, PayPala oraz e-przelewów od ponad 200 banków. Niezależnie zatem od sposobu dokonywania płatności, możemy liczyć na pełną obsługę naszych płatności. W ramach oferty eService zintegrujemy różne kanały sprzedaży i zyskamy szeroki zakres usług dodatkowych, które zwiększą komfort prowadzenia sprzedaży w naszym sklepie lub obiekcie usługowym (np. SafeLink – generator linków do płatności), a także regularne przelewy utargu na nasze konto. Płatności online u dobrze dobranego agenta rozliczeniowego mogą zatem w znaczący sposób wpłynąć na wyniki osiągane przez naszą firmę.

Zalety płatności online

Oprócz korzyści finansowych dla firmy płatności online wyróżniają się przede wszystkim szybkością i wygodą przesyłania środków przez naszych klientów. Nie tracą oni przez to czasu, by uregulować swoje zobowiązania za zakup produktów lub usług, dokonując finalizacji transakcji o dowolnej porze dnia lub nocy. Automatyczne wypełnianie danych do przelewu minimalizuje ryzyko popełnienia pomyłki, która mogłaby skutkować utratą środków lub cofnięciem przelewu. Sporym atutem płatności online jest także to, że stosowany jest w ich przypadku mechanizm przekierowania na stronę banku w momencie dokonywania płatności. To właśnie dzięki temu klienci mogą podawać dane do swojego konta w bezpiecznym miejscu, nie narażając się na utratę środków czy też kradzież tożsamości. Wystarczy tylko, że korzystają z programu antywirusowego, bezpiecznej sieci oraz dokonują regularnych zmian haseł do swojej bankowości internetowej.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]