Po wakacjach nauka stacjonarna czy online? „Mamy plan na wypadek nadejścia czwartej fali”

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zdradził, że ministerstwo jest gotowe na wypadek nadejścia czwartej fali pandemii. 

Fot. Shutterstock

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, w rozmowie w Polskim Radiu 24 zdradził, że ministerstwo jest przygotowane na ewentualne nadejście czwartej fali pandemii.

Według ministra uczniowie nie muszą się obawiać ponownego zamknięcia w domach przy lekcjach online.

„Przygotowujemy się na pełny powrót do szkoły, nic nie wskazuje na razie na to, żeby to było zagrożone. Ale mamy plany na wypadek czwartej fali pandemii COVID-19” – powiedział minister.

Czarnek zwrócił również uwagę, że kondycja uczniów podczas pandemii uległa pogorszeniu. W powrocie do formy mają pomóc „Sport kluby” czyli dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. W nowym roku szkolnym mają się również pojawić dodatkowe zajęcia edukacyjne by uzupełnić braki wywołane pandemią i realizowaniem programu online. Ma to być po 10 dodatkowych godzin dla każdej klasy, w każdej szkole.

Na Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii ministerstwo przeznaczyło 244 mln. zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c