Poczta Polska ostrzega! Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe maile!

Tym razem przed oszustami przestrzega Poczta Polska. Jak informuje w oficjalnym komunikacie, cyberprzestępcy rozsyłają podstępne maile, a kliknięcie w nie może spowodować duże problemy. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie pojawia się wiele informacji o coraz różniejszych formach cyberprzestępczości. Najczęstszą formą jest wysyłanie przez oszustów maili lub wiadomości SMS, w których nakłaniają do kliknięcia w podejrzany link w bardzo różnych celach. Najczęściej jednak faktycznym celem okazuje się wyłudzenie danych osobowych.

Teraz problem znów dotknął Pocztę Polską. Dlatego w oficjalnym komunikacie poczta apeluje, aby nie klikać w żadne linki i nie otwierać załączników, które przesyłają oszuści. Chodzi o wiadomości mailowe, o temacie „Bram powiadomienia o dostawie”. Wiadomość rozsyłana jest z adresu [email protected] Jeśli w nią wejdziemy, pojawia się informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz o możliwym sposobie jej odebrania, w którym pojawia się link.

Po wejściu na stronę może nas natomiast czekać duże zdziwienie. Oszuści mogą wyłudzić nasze dane osobowe, a to może dużo kosztować. Dlatego warto pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie klikać w link. Jak dodaje poczta, prawidłowy adres strony do śledzenia przesyłek to https://emonitoring.poczta-polska.pl/

„W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres [email protected]

-dodaje Poczta Polska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c