Podanie drugiej dawki szczepionki na wakacjach? Może być problem

Podanie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 może być problematyczne dla osób, które będą chciały ją przyjąć np. na wakacyjnym wyjeździe. Okazuje się, że pod kątem logistycznym nie będzie to takie proste. 

Fot. Pixabay

Ze strony rządu padła obietnica, że przyjęcie drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 będzie możliwa w dowolnym punkcie szczepień. Taka możliwość miała być dostępna od 1 lipca i miała ułatwić szczepienie osobom, którym termin drugiej dawki przypadł na okres zaplanowanego urlopu w innym mieście.

Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że będzie z tym problem ponieważ pod względem logistycznym może to być niewykonalne.

„To nie będzie działało, przynajmniej na tę chwilę, że nie zapowiem się i przyjdę do punktu i tam poproszę o szczepienie” – powiedział minister zdrowia.

Adam Niedzielski dodaje, że być może będzie taka szansa by drugą dawkę szczepień otrzymać w innym punkcie, lecz powinno się o tym poinformować z wyprzedzeniem. Na przeszkodzie stoi logistyka dostaw preparatów i zaplanowana w danym punkcie kolejka szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c