Podpalili wyposażenie hali magazynowej marketu budowlanego

Policjanci wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie kartonów z karniszami w hali magazynowej jednego z marketów w miejscowości Stojadła. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał w tej sprawie zarzut zniszczenia mienia.

Fot. Pixabay

Przed tygodniem policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznani sprawcy weszli na teren ogrodzonego placu jednego z marketów budowlanych w Stojadłach, włamali się do hali magazynowej gdzie podpalili kartony z towarem. Interweniowała straż pożarna oraz firma ochroniarska, którzy gasili płonące paczki. Straty sięgają 4 tys. złotych.

W tej sprawie wszczęto policyjne dochodzenie. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego rozpoczęli typowanie osób mogących mieć związek ze zdarzeniem. Dzięki uzyskanym informacjom policjanci już po trzech dniach od zdarzenia zatrzymali jednego z podejrzewanych mężczyzn. Drugiego zatrzymali następnego dnia. Obaj zatrzymani to mińszczanie w wieku 33-lat. Mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Dzięki zaangażowaniu śledczych zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Okazało się bowiem, że był już wcześniej karany za podobne przestepstwa.

33-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności obowiązkowi naprawy wyrządzonej szkody oraz pokrycie kosztów postępowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.