Pokażcie to swoim córkom! Dziś wielki krok dla kobiet na całym świecie! [WIDEO]

Nie wszystkie dziewczynki muszą bawić się w księżniczki i być ratowane przez księcia z bajki. Niektóre mogą zostać astronautkami… jeśli tylko chcą! Pokażcie to swoim córkom! Pora gruntować cnoty niewieście takie jak niezależność, odwaga i spełnianie marzeń.Miliarder Jeff Bezos wyleciał w kosmos na pokładzie rakiety przedsiębiorstwa Blue Origin. Towarzyszą mu brat Mark Bezos, pionierka kosmonautyki w USA Wally Funk. Ta kobieta w wieku 82 lat jest najstarszą astronautką w historii, i 18-letni student fizyki Oliver Daemen.

Mary Wallace „Wally” Funk (ur. 1 lutego 1939 r.) to amerykańska astronautka i Ambasador Dobrej Woli. Była pierwszą kobietą śledczą ds. bezpieczeństwa lotniczego dla Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu, pierwszą kobietą-instruktorem lotnictwa cywilnego w Fort Sill w stanie Oklahoma i pierwszą kobietą-inspektorem Federalnej Agencji Lotniczej, a także jedną z Mercury 13.

Funk stała się najstarszą osobą w kosmosie, ustanawiając ten rekord na statku kosmicznym New Shepard firmy Blue Origin.

Wcześniej nie zrobiła kariery astronautki ze względu na płeć.

Funk jest jedną z kobiet z programu Mercury 13, które przeszły szkolenie astronautyczne w latach 60. XX wieku, ale nigdy nie udało im się dostać w kosmos lub nawet do korpusu astronautów NASA, ponieważ były kobietami. Wtedy wszyscy astronauci NASA byli wojskowymi pilotami i mężczyznami” – wskazywała agencja informacyjna Associated Press.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c