Polepsza się sytuacja w warszawskich szpitalach!

Sytuacja w szpitalach covidowych w całym kraju jest bardzo ciężka. Jednak właśnie pojawiła się optymistyczna wiadomość dotycząca placówek w Warszawie. Jak przekazała rzeczniczka ratusza, w szpitalach powoli zwalniają się łóżka. 

Fot. Shutterstock

W Warszawie powoli zwalniają się miejsca w szpitalach tymczasowych. Pomimo, że są to pojedyncze przypadki, to można uznać to za optymistyczne informacje.  Jak przekazała w rozmowie z RDC rzeczniczka ratusza, poprawia się sytuacja między innymi w Szpitalu Południowym, Szpitalu Narodowym czy placówce na Szaserów.

Jak dodaje Karolina Gałecka, jeszcze w ubiegłym tygodniu pacjenci zakażeni koronawirusem trafiali do szpitali na dostawki. W sumie w Warszawie dostępnych dla zakażonych jest 2675 miejsc, z czego wolnych jest około 500.

W szpitalu modułowym na Szaserów są w sumie 64 łóżka, a w tymczasowym na Okęciu 164. Mniej chorych jest też w szpitalu na Stadionie Narodowym. Liczba pacjentów wynosi tam 237. W Szpitalu Południowym hospitalizowanych jest około 150 osób, z czego 20 podłączonych do respiratorów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c