Policja i UM uczą dzieci tolerancji

Fot. Urząd Miasta

Fot. Urząd Miasta

Otwartość na inne rasy i kultury, nie traktowanie ludzi gorzej ze względu na otyłość, niedowagę czy sytuację materialną. Takie wartości promuje Urząd Miasta i policja, które pokazują film „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”.

Grupą odbiorców filmu są dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Film w przystępnej formie porusza tematy m.in. odmienności rasowej, sprawnościowej czy ekonomicznej. Fabuła podkreśla niewłaściwość zachowań nietolerancyjnych i dyskryminacyjnych.

„To nasz kolejny film edukacyjny poruszający ważne problemy występujące w środowisku szkolnym” – powiedziała podczas premiery filmu Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – „Badania pokazują, że co 10. uczeń jest systematycznie dręczony. Chcemy sprowokować do rozmowy na ten temat nie tylko w domu, ale także w szkole.” Film zostanie przekazany do stołecznych szkół podstawowych i w roku szkolnym 2014/2015 będzie stanowić uzupełnienie pomocy dydaktycznych w ramach podejmowanych działań profilaktycznych.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”57″]

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]