Policja rozbiła grupę włamywaczy

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań na terenie całej Polski. Podczas policyjnej realizacji w Warszawie zatrzymano 3 osoby. Mężczyźni na razie odpowiedzą za 6 włamań na terenie Warszawy. Sprawcy wykorzystując nieobecność domowników włamywali się do mieszkań i kradli biżuterię, sprzęt RTV i AGD oraz pieniądze.

Fot. KSP

Fot. KSP

Od kilku miesięcy policjanci wydziału kryminalnego bielańskiej komendy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań na terenie całej Polski. Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa specjalizowała się we włamaniach do mieszkań dopasowanym narzędziem. W drzwiach tych lokali znajdowały się zamki jednej z renomowanych firm. Sprawcy włamywali się do mieszkań podczas nieobecności domowników. Wynosili w tym czasie sprzęt AGD i RTV, złotą i srebrną biżuterię oraz pieniądze.

Kryminalni analizowali wszystkie zgłoszone sprawy, przesłuchiwali świadków i prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego. W ten sposób wytypowali krąg osób mogących mieć związek z włamaniami. Kilka dni doszło do zatrzymania 3 osób narodowości gruzińskiej. Wszystkich zatrzymanych dowieziono do bielańskiej komendy i umieszczono w policyjnym areszcie. Jeden z mężczyzn został po przesłuchaniu zwolniony, a dwóm zostały przedstawione zarzuty. Z ustaleń kryminalnych wynika że jeden z mężczyzn był już karany we Włoszech również za włamania do mieszkań.

Obaj obcokrajowcy usłyszeli na razie 6 zarzutów za kradzież z włamaniem do mieszkań na terenie Warszawy. 33 i 35-latek narazili właścicieli na straty sięgające około 70 000 złotych.

Sąd zdecydował już o trzymiesięcznym aresztowaniu wobec podejrzewanych o włamania. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.