Policja weszła do ratusza i MPWiK. W związku z „Czajką”

„Na polecenie prokuratury do MPWiK oraz UM @warszawa weszła po godz. 17.00 policja, która zabezpiecza dokumenty” – poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza dodając, że urząd deklaruje pełną gotowość do współpracy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

O godzinie 22 potwierdził jej słowa Rafał Trzaskowski, który napisał, że funkcjonariusze pracują jeszcze na miejscu.

Napisał jednak, co najważniejsze, że ratusz dostał już dwie oferty naprawy i dostanie kolejne dwie w niedługim czasie. Zakładają one, że naprawa potrwa krócej niż zakładano. Póki co alternatywą będzie most pontonowy. „Rozmawiałem dziś z ministrem Dworczykiem o szczegółach współpracy. Uzgodniliśmy, że Warszawa weźmie na siebie wszystkie koszty, w tym te związane z wojskową operacją. Wojsko ustawi most, ale wszystkie pozostałe prace wykona miasto: przygotujemy teren, wynajęte przez MPWiK firmy ustawią na pontonie rury. Most pontonowy to sprawdzone rozwiązanie. Już jutro o 8.00 rano zostanie zwołany sztab kryzysowy, w którym wezmą udział przedstawiciele rządu, wojska oraz MPWiK. Po pierwszych ustaleniach będzie można rozpocząć prace nad kładzeniem mostu pontonowego” – wyjaśnił.

Prezydent Warszawy odniósł się też do zarzutów, że awaria była kwestią czasu oraz że układ jest niewydolny. Podkreślił, że układ przesyłowy przechodził regularne przeglądy, a ostatnie były przeprowadzone w tamtym roku. Dodał, że odkąd od lat 90. działa oczyszczalnia, system działa prawidłowo i nie uległ awarii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c