Policjanci policzą gości na rodzinnej wigilii? Mamy odpowiedź rzecznika policji

Przepisy, jakie wprowadził rząd jasno określają, że poza domownikami, którzy organizują spotkania rodzinne, w tym wigilię, może być jeszcze pięć osób. Czy to oznacza, że w święta będziemy mieli ogromną akcję policji? Na to pytanie odpowiedział nam rzecznik Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka.

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Rząd opublikował rozporządzenie w którym określił, że oprócz domowników, którzy wspólnie gospodarują, liczba gości na wigilii może wynosić maksymalnie pięć osób. Politycy odnosił się już do tego przepisu wskazując, że kontroli nie będzie, ale liczba ta ma stanowić wyraźne wskazówki dla organizujących spotkania rodzinne.

Postanowiliśmy dopytać się czy jest to jeszcze aktualne. Z pytaniem o wigilijne kontrole zwróciliśmy się do rzecznika Komendanta Głównego Policji, Mariusza Ciarki.

Oczekujemy samozdyscyplinowania mieszkańców mając na uwadze zachorowania i transmisje wirusa – mówi nam policjant – Zobowiązani jesteśmy również reagować na każde zgłoszenie dotyczące naruszenia przepisów związanych z obowiązującym cały czas stanem epidemii – zapewnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c