Policjanci udzielili pomocy śpiącemu w nocy na ławce mężczyźnie

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego udzielili pomocy śpiącemu w nocy na przystanku autobusowym bezdomnemu. Mężczyzna był wyziębiony i wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu. Funkcjonariusze z uwagi na niską temperaturę i w obawie o życie 56-latka przewieźli go do Stołecznego Ośrodka Dla Osób Nietrzeźwych.

Fot. KSP

Fot. KSP

Co roku odnotowywane są liczne przypadki śmierci osób bezdomnych lub samotnych, pozostawionych bez opieki i dachu nad głową. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.  Podczas takiej pogody w sposób szczególny należy zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. W ten sposób można uratować komuś życie.

W trakcie pełnionej służby około godziny 1:45 śródmiejscy policjanci zauważyli mężczyznę śpiącego na ławce przystanku autobusowego. Z uwagi na późną porę oraz panujące w nocy trudne warunki atmosferyczne i ujemną temperaturę policjanci obudzili bezdomnego, a następnie przewieźli go do SODON. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Stan, w jakim znalazł się mężczyzna w połączeniu z niską temperaturą powietrza, stwarzał realne zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Dzięki szybkiej reakcji śródmiejskich policjantów prawdopodobnie zostało uratowane ludzkie życie.

Pamiętaj – ten jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Widząc osobę śpiącą na przystanku komunikacji miejskiej, parkowej ławce lub w altanie śmietnikowej – nie wahaj się! Wybierz numer 112 (telefony komórkowe) lub 997 (aparaty stacjonarne). Twoja informacja może być bezcenna – jak ludzkie życie.

Źródło: KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.