Policjanci zabezpieczyli futro z wilka syberyjskiego

Futro prawdopodobnie z wilka syberyjskiego z rodziny „Canis lapus” zabezpieczyli bielańscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przy współpracy stołecznych policjantów. Funkcjonariusze znaleźli je na jednej z aukcji internetowych. Policjanci sprawdzają teraz czy zabezpieczona rzecz objęta jest Konwencją Waszyngtońską CITES oraz czy są wymagane dokumenty dopuszczające futro do sprzedaży.

 

Fot. KSP

Fot. KSP

Fot. KSP

Fot. KSP

Nabywając pewne wyroby z gatunków zagrożonych często nie zdajemy sobie sprawy, że popełniamy przestępstwo. Chodzi tu o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich okazów. Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, osoba posiadająca daną rzecz musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzają jej legalność. Niestety, taką niewiedzę wykorzystują nieuczciwi sprzedawcy, narażając niezorientowanych na poważne konsekwencje prawne. Bywa jednak też i tak, że sam sprzedający nie wie, że na daną rzecz potrzebne są odpowiednie dokumenty.

Na trop takiego przedmiotu, który prawdopodobnie chroniony jest Konwencją Waszyngtońską CITES i został wystawiony na internetowej stronie aukcyjnej, wpadli funkcjonariusze z Bielan i KSP z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą. Policjanci zabezpieczyli futro, prawdopodobnie z wilka syberyjskiego z rodziny „Canis lapus”. Sprzedający wystawił ją na aukcji internetowej. Obecny właściciel nie posiada na nie żadnych dokumentów.

Teraz biegli ustalą, czy zabezpieczone futro objęte jest Konwencją Waszyngtońską CITES i czy na jej nabycie oraz sprzedaż są odpowiednie dokumenty. Za handel takimi okazami grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c