Policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie 11 włamań

Policjanci z Karczewa wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Celestynów. Mężczyźnie przedstawiono jedenaście zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów i obiektów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KSP

fot. KSP

Zatrzymany 19-latek nie krył swojego zdziwienia, kiedy policjanci z komisariatu w Karczewie razem z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku,  zatrzymali go za liczne włamania do pojazdów. Do zdarzeń doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu otwockiego. Kryminalni przeprowadzili w tych sprawach niezbędne ustalenia. W ich efekcie wytypowali mieszkańca gminy Celestynów jako podejrzanego o dokonanie  powyższych przestępstw.

Młody mężczyzna podczas ostatnich styczniowych nocy prawdopodobnie włamał się do 9 pojazdów zaparkowanych na terenie powiatu otwockiego. Straty wyceniono na kwotę ponad 4500 złotych. Po zatrzymaniu podejrzewanego, okazało się, że zabezpieczone jeszcze w czerwcu 2015 roku przez policjantów z Celestynowa dowody, wskazują, że 19-latek mógł włamać  się również do jednej z firm mających swoją siedzibę na terenie tej gminy.

Wczoraj 19-letni mężczyzna usłyszał 11 zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów i pomieszczeń. Łączna kwota strat wynosi ponad 13 tys. złotych. Mieszkaniec gminy Celestynów przyznał się do tych przestępstw i poddał się dobrowolnie karze. Materiały postępowania zostały skierowane do otwockiej prokuratury.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.